Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ z Trenčína obvinil 38-ročnú Janu z Prievidze z obzvlášť závažného zločinu vraždy. I24.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne, Elena Antalová.

Podľa slov hovorkyne sa mala obvinená na Silvestra vo večerných hodinách hádať so svojim 55-ročným druhom Vladimírom. Ich potýčka sa však skončila tragicky. Obvinená Jana zasiahla Vladimíra kuchynským nožom priamo do srdca. Táto rana bola smrteľná.

Jana bola v čase útoku pod vplyvom alkoholu. Po skutku šla k susedom, kde im mala uviesť, že sa pohádala s Vladimírom a že ju zbil. Keď odchádzala domov, šla ju vyprevadiť suseda. Tá zbadala cez otvorené dvere Vladimíra ako nehybne leží na zemi. Následne okamžite privolali políciu. Policajti po príchode na miesto udalosti Janu v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode.echo adrotate_group(2);

„Krajský policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvinenej. Ak sa prokurátor s návrhom stotožní, tak sudca Okresného súdu v Trenčíne bude rozhodovať o jej väzobnom stíhaní. Za uvedený skutok zákon ukladá trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov,“ uviedla Antalová.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: