Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov čaká Európu počas nastávajúcich dní veľmi stabilné počasie. Ani na našom území netreba očakávať výraznejšie zrážky. Prevládať bude aj u nás stabilné počasie, ktoré by mohlo zotrvať až do konca tohto mesiaca. 

Počasie na našom území začala ovplyvňovať rozsiahla oblasť vysokého tlaku vzduchu so stredom nad strednou Európu. Počas nastávajúcich dní sa bude presúvať smerom nad juhovýchodnú Európu.

Začiatkom budúceho týždňa začne nad našou oblasťou mohutnieť ďalšia tlaková výš, ktorá ovplyvní počasie ako u nás, tak i v mnohých oblastiach Európy a to až do konca budúceho týždňa.echo adrotate_group(2);

Stabilné a vysoké teploty

Ako informuje portál imeteo.sk, vyhliadky poukazujú na stabilné počasie počas niekoľkých dní. Šanca na zmenu je až okolo 27-28. februára. V tomto čase by stabilný charakter počasia mohol narušiť prechod studeného frontu. Čaká nás preto stabilné počasie s vysokými teplotami.

„Maximálne teploty by pri slnečnom počasí mali stúpať až nad hranicu +10 °C. Zrána však treba počítať s hmlami, prípadne s nízkou oblačnosťou, ktorá by sa ojedinele mohla udržať aj po celý deň. Sneženie ani silné mrazy nám tak v dohľadnej dobe určite nehrozia,“ uvádza imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: