Ilustračná foto

Jazda pod vplyvom alkoholu prípadne omamných a psychotropných látok sa nevypláca. Presvedčili sa o tom v priebehu uplynulého dňa dvaja vodiči v Bratislave a v obci Dunajská Lužná. i24.sk o tom informoval Michal Szeiff z KR PZ v Bratislave. 

V stredu 6. marca v čase o 03.15 h pri prechádzaní kruhovým objazdom od Podunajskej ulice v smere na Ráztočnú ulicu v Bratislave pravdepodobne neprispôsobil 27-ročný vodič vozidla Volkswagen Golf včera rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, následkom čoho zišiel
s vozidlom z kruhového objazdu na chodník. Tam poškodil zábradlie, dopravnú značku ako
aj dodatkovú dopravnú značku.

echo adrotate_group(2);

„Celková škoda spôsobená nehodou bola vyčíslená na cca 5.000 ,-€. K zraneniu osôb v súvislosti s nehodou nedošlo, vodičovi bola nameraná hodnota 0,91 mg/l alkoholu v dychu čo predstavuje 1,9 promile, uviedol bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff pre i24.sk.

K druhej nehode došlo taktiež v stredu 6. marca krátko pred 20.40 h v obci Dunajská Lužná. Podľa slov hovorcu 46-ročný vodič viedol vozidlo Ford Focus po Orechovej ulici v smere na Jánošíkovú ulicu, pričom pravdepodobne neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a s vozidlom zišiel mimo vozovku. Tam došlo k čelnému nárazu vozidla do stromu.

„Vodičovi bola vykonanou dychovou skúškou nameraná hodnota 1,5 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje hodnotu 3,12 promile. Vodič bol následne prevezený k ošetreniu do jednej z nemocníc,“ doplnil Szeiff.

V tejto súvislosti polícia upozorňuje vodičov, že alkohol ani iné návykové látky prípadne omamné a psychotropné látky v žiadnom prípade za volant nepatria! Na Slovensku platí tzv. „ nulová tolerancia“ výšky hladiny alkoholu v dychu, respektíve v krvi u vodičov.

„Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili,“ dodal hovorca na záver.

Zdroj: KR PZ Bratislava | Foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: