Mimoriadne tragická dopravná nehoda, ktorá sa udiala v stredu 13. novembra na ceste za Nitrou smerom na Zlaté Moravce si vyžiadala viacero obetí i ťažko zranených. Pri udalosti zasahovali všetky záchranné zložky, vrátane dvoch posádok záchranárskych vrtuľníkov. 

Podľa slov Zuzany Hopjakovej z VZZS ATE si leteckí záchranári z Nitry po pristátí priamo na ceste prevzali do svojej starostlivosti 15-ročného chlapca s vážnym úrazom hlavy a ťažkou poruchou vedomia. „Po zabezpečení základných životných funkcií a po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol chlapec letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch, kde bol v kritickom stave odovzdaný do rúk lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ informovala Hopjaková.

echo adrotate_group(2);

Druhá posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice si na mieste prevzala 61-ročného pacienta s podozrením na poranenie hlavy. „Po ošetrení a podaní liečby bol v stabilizovanom stave záchranárskym vrtuľníkom prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici,“ doplnila hovorkyňa VZZS ATE.

Zdroj: lzs.ate.sk | Foto: FB PHaZZ

Lajknite si i24.sk na Facebooku: