Ilustračná foto

Na 68-ročného dôchodcu použil „starú fintu“ neznámy muž v Komárne. Podľa všetkého si páchateľ pána Ľudovíta vyhliadol vopred, keď ho na Petöfiho ulici ho oslovil a kamarátsky objal. Tvrdil mu totižto, že kedysi spolu pracovali. I napriek tomu, že mu dôchodca neustále opakoval, že ho nepozná, muž bol neodbytný.

Po pár minútovom rozhovore, ktorým zrejme odviedol pozornosť mu z horného vrecka vesty vybral finančnú hotovosť vo výške 400,-€. Neznámy mu ich zobral tak nepozorovane, že si to dôchodca vôbec nevšimol. Skutočnosť, že mu chýbajú peniaze zistil až po jeho odchode.

Muž bol asi 170 cm vysoký mal fúzy a hovoril maďarsky. Oblečené mal montérky.echo adrotate_group(2);

Vyšetrovateľka v danej veci vedie trestné stíhanie pre zločin krádeže. V prípade, že ste muža na fotkách spoznali, kontaktujte políciu.

„V prípade, že máte podobnú skúsenosť, kedy vás oslovila neznáma osoba a tvrdila, že sa poznáte, dobre si ju prehliadnite a skúste si ju zapamätať. Váš poznatok môže výrazne prispieť pri objasňovaní takejto trestnej činnosti. Občania môžu akúkoľvek informáciu poslať aj na policajný facebook formou súkromnej správy,“ uvádza polícia.

Zdroj: FB PZ SR | Foto: FB PZ SR | Ilustarčná foto: pixabay.com, i24.sk

Lajknite si i24.sk na Facebooku: