Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Partizánskeho vzniesol obvinenie vo veci  zločinu lúpeže, zločinu porušovania domovej slobody a zločinu vydierania voči 38-ročnému mužovi z okresu Partizánske.

Podľa informácií Pavla Kudličku z KR PZ v Trenčíne mal obvinený muž vo večerných hodinách prísť pred rodinný dom 64-ročného muža z okresu Partizánske, pričom si od neho pýtal prácu. Poškodený muž mu mal povedať, že žiadnu pre neho nemá. Obvinený ho mal následne fyzicky napadnúť a pýtať od neho 50 eur a ak mu ich nedá, tak ho utopí v potoku. Následne ho násilím vtlačil do domu poškodeného, kde mu z peňaženky vzal 30 eur.

echo adrotate_group(2);

V dome sa mala nachádzať priateľka poškodeného muža, pričom ho vyzvala, aby odišiel preč. Obvinený muž ju následne fyzicky napadol a vyhrážal sa jej zabitím. Žene počas lúpeže obvinený poškodil mobilný telefón tak, že ho hodil o zem a spôsobil jej škodu vo výške cca 160 eur.

„Poškodeným nebolo spôsobené žiadne zranenie, ktoré by si vyžiadalo lekárske ošetrenie. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov,“ uviedol Pavol Kudlička pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: