Ilustračná foto

AKTUÁLNE! Polícia informovala v stredu 13. novembra o mimoriadne tragickej dopravnej nehode, ktorá sa udiala v Nitrianskych Hrnčiarovciach. Podľa informácií Kataríny Križanovej z PHaZZ si nehoda vyžiadala doposiaľ 13 mŕtvych a desiatky zranených osôb. V autobuse sa mali viezť stredoškoláci.

AKTUALIZÁCIA 18.00 h: Zuzana Farkasová z PHaZZ informovala, že havarovaný autobus sa pomocou ťažkej vyslobodzovacej techniky podarilo dostať na kolesá, v najbližšej dobe by ho mali vytiahnuť na cestu. Počet obetí zostal nezmenený (12), zranených bolo celkom 20 osôb. Pri udalosti zasahovalo 63 príslušníkov HaZZ s 25 kusmi hasičskej techniky. ‼ Hasiči, ktorí boli na mieste udalosti ako prví, by touto cestou chceli poďakovať okoloidúcim vodičom. S pomocou autolekárničiek asistovali hasičom pri množstve zranených až do príchodu ďalších záchranných zložiek.

echo adrotate_group(2);

AKTUALIZÁCIA 14.51 h: Zuzana Farkasová z PHaZZ informovala, že podľa najnovších informácií je na mieste dopravnej nehody 12 usmrtených a 17 zranených osôb. Niekoľko zranených osôb ošetrujú zdravotníci v spolupráci s hasičmi v evakuačnom autobuse HaZZ priamo na mieste. Na mieste príslušníci stavajú nafukovací stan pre zasahujúce zložky a zranené osoby. Situáciu na mieste komplikujú nepriaznivé poveternostné podmienky. Na mieste udalosti je aj prezident HaZZ Pavol Nereča.

AKTUALIZÁCIA 15.30 h: Zuzana Farkasová informovala, že na mieste nehody sa už nenachádzajú žiadne zranené osoby, všetky sú prevezené do nemocnice. Havarovaný autobus sa pokúsia hasiči v spolupráci s ťažkou žeriavovou technikou vytiahnuť z priekopy. Pre informácie ohľadom dopravnej nehody bolo PZ SR zriadené kontaktné číslo +421961302154.

K nešťastiu malo dôjsť pri zrážke nákladného auta s autobusom. Cesta I/65 v smere od Nitry na Zlaté Moravce je uzatvorená. „Obchádzka je smerovaná obojsmerne cez obce Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a späť na cestu I/65 smer Zlaté Moravce,“ uvádza polícia.

„Podľa doterajších informácii utrpelo následkom nehody zranenia cca. 20 osôb a doposiaľ 13 osôb nehodu neprežilo. Počet zranených a usmrtených osôb sa bude pravdepodobne zvyšovať. Na mieste udalosti zasahuje takmer 30 hasičov z Nitry, zo Zlatých Moraviec a zo Selenca. Na miesto udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby,“ informovala i24.sk Katarína Križanová z PHaZZ.

Na miesto tragickej dopravnej nehody kamióna a autobusu, ktorá si doposiaľ vyžiadala 13 usmrtených osôb momentálne smeruje evakuačný autobus HaZZ z Trnavy, ktorý poskytne dočasné útočisko. „Na miesto boli vyslaní psychológovia HaZZ, ktorí budú zabezpečovať krízovú intervenciu,“ doplnila Križanová.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj, tvnoviny.sk | Ilustračná foto: FB VZZS ATE

Lajknite si i24.sk na Facebooku: