Zásah hasičov si v pondelok 2. marca vyžiadal požiar murovanej stavby v meste Dobšiná (okres Rožňava), ktorý mal tragické následky. O život prišli tri maloleté osoby. 

Podľa slov Kataríny Križanovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru bolo po príchode na miesto udalosti zistené, že požiar zachvátil celú stavbu, pričom sa v nej v tom čase nachádzali tri osoby.

echo adrotate_group(2);

Následkom požiaru došlo k usmrteniu dvoch maloletých osôb a ďalšia osoba bola posádkou ZZS prevezená do nemocnice. Požiar sa hasičom podarilo lokalizovať a následne pokračovali v jeho likvidácií.

„Pri likvidačných prácach požiaru murovanej stavby v Dobšinej bola nájdená tretia usmrtená maloletá osoba. Požiar sa hasičom podarilo zlikvidovať,“ doplnila Križanová pre i24.sk.

Podľa aktuálnych informácií si nešťastie vyžiadalo tri detské životy (1,2,4). „Dve deti bez známok života boli nájdené v zhorenisku. Tretie dieťa, ktoré na mieste oživovali pracovníci RZP, žiaľ, zomrelo. Matka detí je v rukách zdravotníkov,“ píše portál tvnoviny.sk. 

Na miesto udalosti smeruje expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR v Bratislave.

Zdroj: PHaZZ, tvnoviny.sk | Foto: FB PHaZZ

Lajknite si i24.sk na Facebooku: