Dopravní policajti z Nového Mesta nad Váhom dokumentovali dopravnú nehodu, pri ktorej mala mladému vodičovi vybehnúť do jazdnej dráhy lesná zver. Mladý, 25-ročný vodič Roman v snahe vyhnúť sa zrážke so zverou strhol riadenie Škody Felícia ktorú riadil.

Ako uviedla Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne, v dôsledku toho prešiel s vozidlom do šmyku a vozidlo sa prevrátilo na strechu. Vo vozidle boli v čase dopravnej nehody okrem vodiča ešte ďalší traja spolujazdci (24, 25 a 20 rokov).

Jeden z trojice spolujazdcov utrpel pri dopravnej nehode ľahké zranenie. Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na asi 200 €. Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania.echo adrotate_group(2);

 

„Upozorňujeme motoristickú verejnosť, že v súčasnom období býva zvýšený výskyt zveri v okolí ciest a vyššia pravdepodobnosť dopravnej nehody spôsobenej stretom so zverou,“ uviedla Antalová pre i24.sk.

Výskyt zveri možno predvídať najmä: 

  • na cestách vedúcich cez súvislé lesné porasty,
  • na cestách vedúcich medzi lesnými porastmi a poľami,
  • na cestách vedúcich okolo vodných tokov.

„K zrážke so zvieraťom môže dôjsť v ktorúkoľvek dennú dobu, ale obzvlášť opatrní by vodiči mali byť najmä za svitania a za súmraku. Veľakrát najmä vysoká zver býva oslnená svetlami vozidla, zostáva strnulo stáť na vozovke a neuteká. Opačný prípad je jej zmätené pobehovanie po ceste, kedy je ťažké predpokladať ďalší smer jej pohybu. V súčasnej dobe prebieha srnčia ruja, kedy tento druh zvery stráca ostražitosť a mnohokrát sa nekontrolovateľne pohybuje aj v okolí ciest, kedy s veľkou pravdepodobnosťou dochádza dopravným nehodám. V prípade, že uvidíte prechádzať cez cestu len jednu lesnú zver, je vhodné spomaliť čo najviac, pretože je veľmi pravdepodobné, že sa niekde pri ceste nachádza aj zvyšok stádam“ upozornila Antalová.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: