Policajti z Bánoviec nad Bebravou vyšetrujú dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k vážnemu zraneniu dvoch maloletých dievčat. Nešťastie sa udialo v piatok 18. októbra. 

Podľa informácií polície si mali muži zákona Obvodného oddelenia z Bánoviec nad Bebravou všimnúť vozidlo Peugeot, ktorého vodič jazdil po meste rýchlo, bezohľadne a spáchal niekoľko dopravných priestupkov.

echo adrotate_group(2);

Preto sa ho rozhodli predpísaným spôsobom zastaviť a skontrolovať. Vodič Peugeotu svetelné i zvukové znamenia na zastavenie vozidla ignoroval, zrýchlil vozidlo a snažil sa pred policajtmi ujsť. Dostal však s vozidlom šmyk, narazil do zábradlia, ktoré prerazil a následne narazil do troch osôb, ktoré stáli na chodníku pri autobusovej stanici.

„Policajti po príchode k vozidlu zistili, že pod vozidlom ostala jedna osoba. Spolu s náhodnými okoloidúcimi okamžite auto prevrátili, a dievča pod ním vyslobodili a začali zraneným osobám poskytovať prvú pomoc,“ píše polícia na sociálnej sieti.

Táto zbesilá jazda mestom skončila vážnymi zraneniami dvoch maloletých dievčat (14) a jedným ľahkým zranením 16-ročného chlapca. Vodič Peugeotu sa nezranil. Celková škoda bola vyčíslená na asi 600 €.

„17-ročný vodič Peugeotu 106, Martin z okresu Trenčín bol na mieste nehody podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Policajti zistili, že mladý vodič je síce držiteľom vodičského oprávnenia, ale vodičský preukaz mu doposiaľ nebol vydaný. Vzhľadom na to, že má 17 rokov, môže viesť motorové vozidlo iba za prítomnosti určenej osoby,“ dopĺňa polícia.

Vyšetrovateľ začal v predmetnej veci trestné stíhanie, a to vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Na mieste dopravnej nehody bol aj súdny znalec z odboru cestná doprava.Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj | Foto: Polícia SR – Trenčiansky kraj

Lajknite si i24.sk na Facebooku: