Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov sú pred nami aj naďalej veľmi chladné dni, nakoľko sa nachádzame v chladnom vzduchu. Nastávajúce dni prinesú mrazy, ktoré budú čoraz výraznejšie. 

Za nami je už prvá mrazivá noc. Mrazy sa vyskytovali predovšetkým na Orave a pod Tatrami. Teploty však budú nasledujúce dni ešte nižšie. Nasledujúca noc by mala byť podobne chladná ako uplynulá.

„Minimálne teploty do rána poklesnú na +4 až -2 °C, v dolinách a v kotlinách však môže byť ešte o čosi chladnejšie. Noc na štvrtok však bude už výrazne chladnejšia. Teploty poklesnú na +3 až -5 °C, ale v dolinách a v kotlinách bude ešte chladnejšie,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Podľa aktuálnych predpovedí to vyzerá tak, že najchladnejšia by mala byť noc zo štvrtka 31. októbra na piatok 1. novembra. „Numerické modely očakávajú, že do rána teploty poklesnú na +2 až -5 °C, no v dolinách môže byť ešte chladnejšie až do -8 °C. V noci zo štvrtka na piatok sa súčasne očakávajú najplošnejšie mrazy,“ dopĺňa imeteo.sk.

Podľa meteorológov by mohlo mrznúť aj v našom hlavnom meste a len ojedinele by teploty mali zostať nad bodom mrazu. V nasledujúcich dňoch sa potom črtá výraznejšie oteplenie a mrazy by sa mali zmierniť a neskôr úplne opustiť naše územie.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: