Z pokračovacieho prečinu nebezpečné vyhrážanie poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ z Považskej Bystrice obvinil 61-ročného Dušana z okresu Považská Bystrica. i24.sk o tom informovala Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne. 

Obvinený mal podľa slov hovorkyne prísť v pondelok 25. februára okolo 9.30 h pod vplyvom alkoholu k bráne dvora záhradnej chatky v jednej z obcí v okrese Považská Bystrica, kde prebýva jeho brat. Dušan sa svojmu bratovi mal začať vyhrážať zabitím a podpálením chalupy. Brat na jeho slová nereagoval a schoval sa pred ním v drevenej šope.

Krátko pred poludním prišiel Dušan za bratom znova. Opakovane sa mu mal vyhrážať zabitím, podpálením domu a auta a začal lomcovať s plotom v úmysle vyvaliť ho. To sa mu však nepodarilo. Obvinený sa stále vyhrážal svojmu bratovi zabitím a podpálením domu.echo adrotate_group(2);

Opäť po tom, keď sa mu nepodarilo dostať dnu odišiel. Vrátil sa o 16.30 h, ale už so sekerou v ruke. S vyhrážkami, že zabije svojho brata a podpáli mu dom aj auto pokračoval. Obvinený so sekerou posekal pletivo a vošiel na pozemok. Poškodený z obáv o svoj život a zdravie volal na políciu. Keď to útočník  počul, že brat volá políciu odišiel s tým, že svojmu bratovi mal ešte povedať, že ho do týždňa zabije.

Policajti po príchode na miesto Dušana už nenašli. Po predchádzajúcom súhlase prokurátora ho v krátkom čase vypátrali a zadržali.

„Poverený príslušník spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. Sudca Okresného súdu v Považskej Bystrici bude rozhodovať o jeho väzobnom stíhaní. Za uvedené skutky je trestná sadzba v zmysle zákona na šesť mesiacov až tri roky,“ uviedla Antalová.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín | Video: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: