Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil 34-ročného muža z Bratislavy z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ten mal ako vodič motorového skútra svojim konaním ohroziť život a zdravie zabávajúcich sa divákov akcie Donovaly Fest 2019.

Podľa slov Márie Faltániovej z KR PZ v Banskej Bystrici v sobotu 2. marca, okolo 19.20 h v obci Donovaly, priamo na lyžiarskej trati, nachádzajúcej sa medzi časťami Mišúty a Pod Magurou zvanej Nová Hoľa v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorú si privodil vplyvom návykovej látky (0,61 mg/l alkoholu v dychu) viedol ako vodič snežný motorový skúter.

echo adrotate_group(2);

Dolu strmým svahom lyžiarskou zjazdovkou na skútri viezol ďalšie 3 osoby. „Z doposiaľ  nezistených príčin nezvládol jeho riadenie a následne odzadu vrazil do zabávajúcich sa divákov, ktorí stáli v spodnej časti svahu pred hudobným pódiom, prebiehajúcej akcie Donovaly Fest 2019 a predbežne zranil 5 osôb,“ uviedla Faltániová pre i24.sk.

Svojím konaním tak ohrozil život a zdravie týchto osôb. „Osoba bola vyšetrovateľom v pondelok 4. marca zo zadržania prepustená a obvinený je stíhaný na slobode,“ doplnila na záver banskobystrická krajská policajná hovorkyňa.

Prípad je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica | Video: FB PZ SR | Foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: