Ilustračná foto

S počasím na našom území je to doslova ako „na hojdačke“. Kým tento týždeň prevládalo na našom území chladné počasie, budúci týždeň to bude naopak. Podľa meteorológov nás čaká prudké oteplenie. 

Priniesť by ho mal teplý front, ktorý bude cez naše územie postupovať v pondelok 3. decembra.  „Numerické modely očakávajú na prelome týždňov výrazné oteplenie, ktoré dá zbohom zime, snehu a aj nočným mrazom. Na horách bude potrebné zastaviť zasnežovanie,“ informuje imeteo.sk.

Na naše územie vpadne veľmi teplý vzduch

Vyhliadky poukazujú na skutočnosť, že počasie sa výrazne zmení už na začiatku týždňa. Teplý front k nám bude postupovať v noci z nedele na pondelok 3. decembra a prinesie k nám dážď. Ten však bude namŕzať.echo adrotate_group(2);

Sneženie nie je očakávané. Nad naše územie sa totižto bude dostávať teplý vzduch, ktorý k nám bude prúdiť od juhozápadu po okraji rozsiahlej tlakovej výše. Tá sa bude rozprestierať nad Stredomorím.

zdroj: imeteo.sk

V priebehu týždňa sa oteplí

Počas utorka 4. decembra môžu byť popoludňajšie teploty aj o 10 °C vyššie ako popoludňajšie teploty v pondelok 3. decembra. „Maximálne teploty sa už v utorok vyšplhajú na +7 až +15 °C a nočné teploty nebudú ani na severe klesať pod bod mrazu. Poklesnú len na +7 až +2 °C,“ píše imeteo.sk.

Teplo bude podľa meteorológov aj v nasledujúcich dňoch.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: