Ilustračná foto

Počasie na našom území začne ovplyvňovať oklúzny front už počas štvrtka 28. novembra, kedy treba očakávať zrážky. Ochladenie, s ktorým sa začnú zrážky meniť na snehové, dorazia v piatok 29. novembra. 

Kvapalné zrážky zasiahnu počas dnešného dňa najmä východ a juh Slovenska. Podľa informácií meteorológov začne počasie ovplyvňovať studený front v piatok 29. novembra. Za týmto studeným frontom sa začne ochladzovať a nad naše územie začne prepadať chladnejší vzduch od severu v dôsledku ktorého sa začnú meniť zrážky z kvapalných na snehové.

V piatok 29. novembra začne hranica sneženia zo stredných polôh klesať od severozápadu na zhruba 700 až 800 m n.m. Táto hranica však začne klesať výraznejšie počas soboty 30. novembra. „Z výšky 500 m n.m. začne od severu klesať aj do nížin. Súčasne však zrážky začnú ustávať a snehové zrážky sa tak očakávajú len na severe. Sneh tak ešte nenapadne,“ píše imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Ďalšie zrážky dorazia od juhozápadu v nedeľu 1. decembra. Tie už môžu priniesť výraznejšiu snehovú nádielku. „V nížinách sa očakáva dážď alebo dážď so snehom, ale od zhruba 400 m n.m bude snežiť a snehová pokrývka sa tak začne vytvárať predovšetkým na strednom a východnom Slovensku. Sneženie bude pokračovať aj počas pondelka,“ dopĺňa imeteo.sk.

Pripraviť sa preto treba na prvé ranné komplikácie na cestách. Jazdite opatrne!

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: