Ilustračná foto

Počas nastávajúcich hodín dôjde na našom území k citeľnej zmene počasia. Postará sa o ňu studený front, ktorý cez územie Slovenska postúpi a prinesie zároveň návrat zimného počasia. Zotrvať by malo podľa informácií meteorológov do začiatku budúceho týždňa.

Spomínaný studený front začne cez naše územie postupovať počas štvrtkového večera a na mnohých miestach tak začne pršať. V noci zo štvrtka na piatok 22. februára sa začnú meniť dažďové kvapky na snehové.

Ako informuje portál imeteo.sk, snežiť bude najskôr na horách. Do piatkového večera by však mala hranica sneženia poklesnúť na severe i do nižších polôh, kde však pripadne len niekoľko cm. Najviac snehu treba očakávať na horách.echo adrotate_group(2);

Ochladenie bude výraznejšie

Ako sme spomínali, zrážky prinesie studený front, no ochladenie bude už výraznejšie. „Ochladiť by sa malo o zhruba 10 °C. Už v piatok vystúpia maximálne denné teploty len na 0 až +6 °C. O čosi teplejšie by mohlo byť na juhu, kde môže byť až +10 °C, no v noci na sobotu prituhne,“ uvádza imeteo.sk.

Výbežok vyššieho tlaku sa nad našu oblasť nasunie v piatok 22. februára a práve okolo neho k nám od severovýchodu prenikne veľmi studený vzduch. „V noci na sobotu a v sobotu ráno tak pri vyjasnení budú teploty klesať na -5 až -11 °C, no v dolinách a v kotlinách budú klesať až pod -15 °C. Sobotňajšie denné teploty vystúpia maximálne na -1 až +4 °C, no na severe bude len od -4 do 0 °C. Sever tak čaká celodenný mráz,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: pixabay ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: