Takmer 300 dobrovoľných hasičov, ktorí boli v sobotu 19. januára vyslaní na pomoc do kalamitou zasiahnutých obcí na severe Slovenska, vycestovalo počas toho istého dňa domov.

Ako uviedla Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, vďaka perfektnej spolupráci HaZZ a DPO SR bolo z večera do rána zmobilizovaných 300 dobrovoľných hasičov, ktorí v sobotu 19. januára ráno vyrazili v piatich evakuačných autobusoch HaZZ na pomoc na Oravu.

„Hasiči až do zotmenia v zasiahnutých obciach odstraňovali veľké nánosy snehu zo striech budov, sprístupňovali cestné komunikácie, komunikácie k verejným budovám a rozširovali chodníky v obciach. Počas tohto dňa sa podarilo vykonať všetky práce súvisiace s odstraňovaním následkov snehovej kalamity, ktoré boli pôvodne odhadované na dva dni,“ uviedla Farkasová.echo adrotate_group(2);

Počas nedele 20. januára bude v zasiahnutých obciach na pomoc obyvateľom 60 príslušníkov HaZZ.

Zdroj: PHaZZ | Foto: FB PHaZZ

Lajknite si i24.sk na Facebooku: