Ilustračná foto

Polícia prijala opatrenia na zabezpečenie nerušenej prípravy a priebehu volieb prezidenta Slovenskej republiky. Zamerané budú najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku.

Podľa slov hovorkyne Prezídia PZ, Denisy Baloghovej bude zvýšený počet policajných hliadok bude venovať pozornosť volebným miestnostiam, sídlam okresných a okrskových volebných komisií i sídlu Štátnej volebnej komisie. Taktiež miestam, kde môže prísť k porušeniu zákona.

„Samozrejme úzko spolupracujeme aj s predstaviteľmi obecných úradov, volebných komisií a Štátnou volebnou komisiou,“ uviedla Baloghová pre i24.sk. Hovorkyňa zároveň doplnila, že akékoľvek poznatky, ktoré môžu smerovať k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru alebo na bezplatné telefónne číslo 158.echo adrotate_group(2);

„V prípade konania druhého kola volieb prezidenta Slovenskej republiky dňa 30. marca
2019 polícia príjme opätovne opatrenia na zabezpečenie nerušenej prípravy a priebehu volieb prezidenta Slovenskej republiky,“ dodala na záver hovorkyňa Prezídia PZ.

Zdroj: Prezídium PZ | Ilustračná foto: i24.sk, FB

Lajknite si i24.sk na Facebooku: