Ilustračná foto

Na naše územie dorazí počas tohto týždňa vlna extrémnych horúčav. Podľa aktuálnych informácií meteorológov budú teploty na Slovensku rásť až nad hranicu +35 °C. 

Táto vlna čaká nielen nás, ale i mnohé oblasti strednej Európy. Ako uvádza portál imeteo.sk, zatekať k nám bude mimoriadne teplý vzduch od juhu, vďaka ktorému pôjdu teploty poriadne vysoko. Tie na Slovensku prekonajú hranicu +35 °C, na Balkáne pôjdu teploty až na +40 °C.

Podľa portálu imeteo.sk, bude u nás každým dňom teplejšie a počas celého týždňa budeme vystavení mimoriadne teplému prúdeniu od juhu. Mimoriadne teplý vzduch k nám bude pumpovať tlaková níž, ktorá sa nachádza nad západnou Afrikou.echo adrotate_group(2);

zdroj: imeteo.sk

„Už v utorok by mohli teploty v najteplejších oblastiach atakovať hranicu +35 °C, pričom túto hranicu budú teploty na našom území od stredy prekračovať pravidelne. Predbežne to vyzerá, že najteplejšie bude vo štvrtok a v piatok, kedy by teploty na našom území mohli vystúpiť až k +37 °C. Vlna horúčav však zasiahne celú strednú Európu a aj Balkán, kde teplota bude stúpať až k +40 °C,“ píše imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: depositphotos

Lajknite si i24.sk na Facebooku: