Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov dorazí počas štvrtkového večera 12. decembra od juhu intenzívne sneženie. Najvýdatnejšie by malo byť v Banskobystrickom kraji, no očakáva sa aj v Podunajskej nížine. 

Podľa portálu imeteo.sk, postúpi počas štvrtku 12. decembra nad naše územie v brázde nízkeho tlaku vzduchu zvlnené frontálne rozhranie. Snežiť začne počas dňa od juhozápadu. Snehové zrážky budú postupne naberať na intenzite. Zrážky prejdú neskôr v nízkych polohách do dažďových, či zmiešaných.

Kde bude snežiť už počas dňa?

V dopoludňajších hodinách treba očakávať sneženie najskôr v oblasti Podunajskej nížiny, predovšetkým však v jej východnej časti. „Zrážky sa ale veľmi rýchlo rozšíria do ďalších oblastí, postupne zasiahnu väčšinu západného Slovenska, Banskobystrický kraj a neskôr aj Trenčiansky, Žilinský a západ Košického kraja,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Ako sme už uviedli, zrážky budú v nižších polohách prechádzať postupne do zmiešaných, preto sa môže ojedinele tvoriť poľadovica. Môže byť aj výraznejšia.

„V polohách od 400 metrov bude snehu pribúdať. Najmä v Banskobystrickom kraji bude snežiť počas celej noci na štvrtok a aj vo štvrtok dopoludnia. Snežiť ale bude na viacerých miestach,“ píše imeteo.sk.

Kde sa očakáva najviac snehu?

Meteorológovia ho najviac očakávajú v Banskobystrickom kraji, predovšetkým na Horehroní, no taktiež aj v oblasti Gemeru a na južnom Spiši. V týchto oblastiach môže do piatku obeda napadnúť až do 20 cm čerstvého snehu.

Východné Slovensko zasiahnu predovšetkým dažďové zrážky a snežiť tam bude iba vo vyšších polohách. Táto časť krajiny sa bude totižto nachádzať v teplejšom prúdení.

Kedy začne sneženie ustávať?

Ustávať začne v piatok 13. decembra okolo poludnia. Na ďalšie zrážky sa však treba pripraviť už v sobotu 14. decembra, ktoré budú od stredných polôh opäť snehové. Výdatné však nebude, no za krátky čas môže pribudnúť do 5 centimetrov. Zasiahnuť by malo predovšetkým Ponitrie. Tu môže spôsobiť komplikácie v doprave.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: