Ilustračná foto

V noci z pondelka na utorok 14. mája dorazí na naše územie výrazné zrážkové pásmo. Podľa aktuálnych informácií meteorológov sa na mnohých miestach rozprší a severnú časť Slovenska čaká intenzívne sneženie. 

Ako informuje portál imeteo.sk, zvlnený studený front bude ovplyvňovať naše územie aj počas nastávajúcich dní. Zrážkové pásmo začne postupovať nad územie Slovenska  od juhu.

„Už počas skorých ranných hodín bude na viacerých miestach, najmä v Žilinskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji výdatnejšie pršať. Nízke teploty na severe ale spôsobia, že na Kysuciach, Orave a ojedinele aj na Liptove budú zrážky padať vo forme snehu. Ten by sa mal vyskytnúť už od nadmorskej výšky cca 600 metrov,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

zdroj: imeteo.sk

Sneženie by sa však malo vyskytnúť len dopoludnia, nakoľko následne prejde do dažďa alebo zrážky ustanú. Celkovo by na Orave a Kysuciach malo spadnúť v polohách od 600 metrov 1 až 5 cm nového snehu. „Vo vyšších polohách okolo 1000 metrov nad morom to môže byť aj viac ako 10 cm nového snehu,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: