Ilustračná foto

Počasie, ktoré aktuálne na našom území prevláda je skutočne na príslušné ročné obdobie výnimočné. Takéto nadpriemerne vysoké teploty môžeme očakávať i počas nasledujúceho týždňa. 

Na zmenu v počasí počas najbližších dní preto môžeme zabudnúť. Teploty budú podľa meteorológov vysoko nadpriemerné. Dôvodom je, ako sme už spomínali pretrvávajúci vplyv mohutnej tlakovej výše nad západným Ruskom. Práve po jej strane k nám bude i naďalej prúdiť teplý a vlhký vzduch od Jadranu.

Ansámblová predpoveď modelu GFS poukazuje na nadpriemerne vysoké teploty, ktoré potrvajú minimálne do konca nasledujúceho pracovného týždňa. Agresívnejší vpád studeného vzduchu tiež nie je očakávaný, no teploty začnú postupne klesať k dlhodobému priemeru.echo adrotate_group(2);

Čo to znamená?

Podľa informácií portálu imeteo.sk to znamená, že minimálne do piatku 9. novembra budú na našom území prevládať teploty, ktoré budú atakovať alebo miestami aj prekračovať +20 °C. „Teplo bude na celom území a zrážky sa vyskytnú len ojedinele,“ dopĺňa imeteo.sk.

Odchýlka priemernej dennej teploty on normálu počas najbližších 7 dní, zdroj: Karsten Haustein, imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: