Ilustračná foto

Sobota 9. november priniesla na viaceré miesta dážď. Pršalo od ranných hodín a zrážky očakávajú meteorológovia aj naďalej. Objaviť by sa mali už aj snehové vločky. Dôvodom je studený front, ktorý sa nad našim územím vlní. 

Počas noci zo soboty na nedeľu sa zrážky presunú aj nad východné Slovensko. Nedeľa tak bude upršaná na celom území. Rátať treba aj so snehovými vločkami.

Nedeľa prinesie od ranných hodín od juhu ďalšie zrážky. Postupne sa rozprší na strednom i východnom Slovensku. Zrážok bude postupne pribúdať a vyskytovať sa budú až do večera.echo adrotate_group(2);

„Počas dňa k nám od začne za studeným frontom prúdiť od západu studený vzduch, ktorý sa prejaví najmä na horách a na severe Slovenska. V týchto oblastiach sa môže prechodne vyskytnúť sneženie aj od stredných polôh, približne od nadmorskej výšky 800 metrov,“ uvádza imeteo.sk.

Sneženie na horách

Na horách bude výlučne snežiť. Napadnúť môže aj viac ako 10 cm čerstvého snehu. Sneženie sa v nedeľu popoludní očakáva aj na Orave. Tu sa však sneh bude topiť.

Od nedele rána do večera by tak malo napršať ešte od 20 do 50 mm zrážok, najviac by ich malo spadnúť na hraniciach Banskobystrického a Košického kraja.

Teploty poklesnú

Chladno bude na severe a západe. „Studený front rozdelí počas zajtrajšieho dňa Slovensko na chladnejšiu severozápadnú a teplejšiu juhovýchodnú polovicu. Zatiaľ čo na severe bude okolo +4 °C a na západe okolo +8 °C, na juhu a východe bude +8 až +14 °C, pričom najteplejšie bude na krajnom juhovýchode,“ píše imeteo.sk.

Teploty by sa po prechode frontu mali na západe dostať na dlhodobý priemer, no východ Slovenska by mal aj počas ďalších minimálne 7 dní ostať v teplom južnom prúdení. „Teploty budú preto na východe aj naďalej nadpriemerné, na západe už budeme pociťovať teploty na úrovni dlhodobého priemeru,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: