Ilustračná foto

Polícia v Dunajskej Strede objasnila lúpež, ktorá sa stala v pondelok 27. mája 2019. Mladistvý páchateľ tu v obedných hodinách na Mlynskej ulici zboku pristúpil k 81-ročnej žene a schmatol jej tašku, ktorú mala prevesenú cez rameno.

Podľa slov trnavskej krajskej policajnej hovorkyne, Martiny Kredatusovej žena tašku nepustila, v dôsledku čoho sa roztrhla a jej obsah sa vysypal na zem. Na zem spadla aj pani a keď to páchateľ videl, tak najprv z miesta odišiel.

Potom sa však vrátil a počas toho, ako sa poškodená snažila pozbierať svoje veci, z ruky jej vytrhol peňaženku. Mala v nej osobné doklady a peniaze. Páchateľ z miesta udalosti utiekol, avšak náhodný okoloidúci ho chytil a ulúpenú peňaženku vrátil poškodenej. Nato sa mladistvý páchateľ záchrancovi vytrhol a utiekol. Pani utrpela pri lúpeži povrchové zranenia kolena.echo adrotate_group(2);

„Podozrivého mladíka polícia za pár hodín vypátrala, zadržala a predviedla pred vyšetrovateľa. Ten 16-ročného chlapca obvinil zo zločinu lúpeže a spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Obvinený bol už vzatý do väzby,“ uviedla Kredatusová pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Trnava | Ilustarčná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: