Policajti diaľničného oddelenia počas piatkovej služby zaznamenali kurióznych vodičov. Podľa informácií Lucie Mihalíkovej z KR PZ v Bratislave, v jednom prípade bolo maloleté dieťa „spoluvodičom“, v tom druhom vodič počas jazdy popíjal pivo.

Hliadka diaľničného oddelenia Policajného zboru Bratislava v piatok 8. februára v spozorovala o 14.30 h na diaľnici D1 v smere do Bratislavy vozidlo prekračujúce maximálnu dovolenú rýchlosť.  V úseku diaľnice, kde je maximálna rýchlosť 90 km/h prechádzal vodič rýchlosťou 142 km/h. Z uvedeného dôvodu sa rozhodli vozidlo zastaviť a podrobiť kontrole.

Pri predchádzaní tohto vozidla spozorovali, že vodičovi počas jazdy sedí na kolenách maloleté dieťa. Po zastavení vozidla zistili ďalšie porušenia zákona. Vozidlo prasknuté čelné sklo a tmavé fólie na predných bočných oknách. „Vodičovi bola ďalšia jazda zakázaná, na
mieste mu policajti zároveň zadržali osvedčenie o evidencii vozidla aj tabuľky s evidenčným
číslom a uložili blokovú pokutu vo výške 100 eur,“ uviedla Mihalíková.echo adrotate_group(2);

Hliadku zaujal aj ďalší vodič jazdiaci v čase krátko pred 15.20 hod po Einsteinovej ulici
v smere na Prístavný most. Počas jazdy priamo vo vozidle zn. VW Polo pil alkoholický nápoj z plechovky. Vodiča ihneď zastavili a podrobili dychovej skúške, ktorou mu namerali 0,51 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Aj výsledok opakovaného merania bol pozitívny.
„Nezodpovedný 66-ročný vodič už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Stíhaný je na slobode,“ doplnila Mihalíková.

„Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave opätovne vyzýva vodičov k zodpovednosti a k dodržiavaniu ustanovení zákona o cestnej premávke. Podceňovanie zákona môže mať tragické následky. Jedno nesprávne rozhodnutie môže ovplyvniť nielen váš život, ale aj život ostatných a predovšetkým nevinných účastníkov cestnej premávky,“ informovala na záver krajská bratislavská policajná hovorkyňa, Lucia Mihalíková.

Zdroj: KR PZ Bratislava | Foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: