Polícia začala trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví, ku ktorému došlo v pondelok 11. marca 2019 v čase o 00.10 h na ceste od križovatky I/75 – II/580 a obcou Tvrdošovce (okres Nové Zámky). 

Podľa slov Renáty Čuhákovej z KR PZ v Nitre, 49-ročný vodič vozidla Opel Vectra zišiel s vozidlom z cesty a narazil do valu priekopy. K dopravnej nehode došlo tak, že vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojím schopnostiam, vlastnostiam vozidla, ako aj stavu a povahe vozovky v dôsledku čoho po prejdení ľavotočivej zákruty dostal s vozidlom šmyk a prešiel do protismeru.

echo adrotate_group(2);

Následne vyšiel za vozovku vpravo, kde s vozidlom narazil do valu priekopy, následkom čoho sa vozidlo dostalo do rotácie a po niekoľkých prevráteniach ostalo stáť na ľavom boku. „Vodič bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,90 promile. Pri dopravnej nehode utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia 6 až 8 týždňov,“ uviedla Čuháková pre i24.sk.

Spolu s vodičom utrpeli zranenia ďalšie dve osoby, ktoré sa vo vozidle nachádzali. Škoda spôsobená na vozidle bola vyčíslená na sumu 2000 eur.

„Za uvedený trestný čin, hrozí v zmysle Trestného zákona trest odňatia slobody
na jeden až päť rokov,“ doplnila Čuháková na záver.

Zdroj: KR PZ Nitra | Foto: KR PZ Nitra

Lajknite si i24.sk na Facebooku: