Ilustračná foto

V pondelok 7. októbra, krátko po pol jedenástej hodine večer bol ohlásený požiar prístavby rodinného domu v katastri obce Krajné, časť Matejovec (okres Myjava). i24.sk o tom informoval Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.  

Podľa jeho slov boli na zásah boli postupne vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Myjavy s dvomi zásahovými vozidlami a dvaja hasiči z Nového Mesta nad Váhom s jedným cisternovým vozidlom.

Cestu na miesto udalosti komplikovala ťažšie prejazdná prístupová komunikácia k osade. Po
príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá strecha prístavby rodinného domu, pričom všetci deviati obyvatelia (z toho štyri deti) sa nachádzali mimo postihnutého objektu.echo adrotate_group(2);

Súčasne s hasičmi sa na miesto udalosti dostavili aj zdravotníci ZZS, príslušníci polície a členovia DHZ z obce Krajné. Hasiči v súčinnosti so zdravotníkmi ZZS preverili zdravotný stav všetkých osôb, pričom päť z nich bolo prevezených na ďalšie pozorovanie do nemocnice.

Súčasne profesionálni hasiči v spolupráci s členmi DHZO nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania objektov postupne päť hasebných prúdov za priebežného rozoberania strešnej konštrukcie prístavby a časti intriéru a monitorovania požiariska termovíznou kamerou.

Počas zásahu profesionálnym hasičom asistovali aj deviati členovia DHZ z obcí Krajné a Brezová pod Bradlom s dvomi kusmi techniky. Po likvidácii požiaru, krátko pred piatou hodinou ráno (8. októbra), bolo požiarisko opätovne skontrolované termokamerou a odovzdané majiteľovi.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Zdroj: KR HaZZ Trenčín | Foto: ilustračná YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: