Ilustračná foto

Trnavská krajská policajná hovorkyňa, Martina Kredatusová informovala o situácii na cestách Trnavského kraja, ku ktorým došlo po polnoci 1. januára 2019. Novoročné nehody priniesli ťažké zranenia. Zo silvestrovskej oslavy sa však nevrátil jeden mladý chodec. So zrážkou s chodcom sa tak budú musieť vysporiadať dvaja mladí vodiči.

Galantski policajti o 03. 35 h dokumentovali dopravnú nehodu, pri ktorej osobné auto Opel Insignia zrazilo 22-ročného chodca z Pustých Úľan. Podľa slov hovorkyne sa pohyboval po ceste medzi Galantou a Sládkovičovom bez reflexných prvkov. „Chodec utrpel vážne zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Dychovou skúškou na alkohol nebolo 27- ročnému vodičovi zistené požitie alkoholu,“ uviedla Kredatusová.

Okolo 05.00 h zasahovali dunajskostredskí policajti pri nehode auta Fabia combi. Jej 52- ročný vodič zišiel medzi obcami Báč a Baltná na Ostrove (okres Dunajská Streda) z nezistených príčin z cesty, kde narazil do stromu. „Vodič bol zakliesnený v aute a utrpel pravdepodobne ťažké zranenia. Na vylúčenie prítomnosti alkoholu mu bol odobratá krv,“ informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa.echo adrotate_group(2);

Okolo 07.00 h došlo k tragickej dopravnej nehode pri obci Baloň v smere od Medveďova (okres Dunajská Streda). Osobné auto Fiat Ducato, ktoré viedol 19-ročný vodič, zrazilo 20- ročného chodca. Ten sa pohyboval po strede cesty v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov. „Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna,“ doplnila Martina Kredatusová.

Polícia upozorňuje chodcov, že na ceste sú v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov neviditeľní. Malý reflexný prúžok na ruke môže zachrániť život. Vyzývame účastníkov cestnej premávky, aby sa v novom roku na cestách správali zodpovedne.

Zdroj: KR PZ Trnava | Ilustračná foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: