Ilustračná foto

Ako sme informovali, koniec roka 2018 prinesie snehovú nádielku na východnú a severnú časť nášho územia. Podľa aktuálnych informácií meteorológov to však vyzerá tak, že ochladenie predsa dorazí na celé naše územie. Do práce tak nastúpime už v mrazivých dňoch.

Ako informuje portál imeteo.sk, počasie u nás už čoskoro začne ovplyvňovať oklúzny front. Práve ten ovplyvní počasie na väčšine územia a to najmä na severe a východe, kde do posledných hodín roku 2018 bude pomerne výrazne snežiť.

„Silvestrovské oslavy budú na severe a východe na čerstvom snehu a na horách severného Slovenska sa budú môcť brodiť až v 30 cm čerstvého snehu. Zmena však príde v novom roku na celé naše územie,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Prenikne k nám arktický vzduch

Tlaková níž sa presunie zo Škandinávie nad Pobaltie a okolo nej do našej oblasti od severu prenikne arktický vzduch. Ochladenie je takmer isté. Pozorovať to môžeme aj na ansámbly modelu GFS.

zdroj: imeteo.sk

Meteorológovia informujú, že sa citeľne ochladí na viacerých miestach a tak treba rátať už v nasledujúcom týždni s celodennými mrazmi. „Nočné teploty pritom budú klesať aj na dvojciferné hodnoty. Okrem toho nás však čaká aj sneženie, ktoré môže zasiahnuť už aj nížiny,“ dopĺňa imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, ilustračná pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: