Slovenskí diváci sa musia pripraviť na to, že obľúbená stanica pravdepodobne definitívne skončí. Zamestnanci už začali podávať výpovede. Dôvodom sú existenčné a finančné problémy.

Televízna stanica s názvom 213 vysiela iba od októbra minulého roka a zrejme už dlho ani nebude. Kanál sa venuje najmä domácemu športu a kultúre. Má však obrovské finančné problémy. 21 zamestnancov už podalo výpoveď, pretože nedostali výplaty. Marketingová manažérka Adriana Hosťovecká priznala problémy na blogu dalito.sk. Tvrdí, že zamestnanci dali do toho všetko, ale muž, ktorý ju mal viesť, to celé pokazil.

Televízia mala ale jednu chybu. Zásadnú. Človeka, ktorý ju akože mal rozbehnúť a riadiť. Nevedel to, ale najal nás žoldnierov a my sme to dokázali. Človeka, ktorý to nevedel urobiť, nazvime akože riaditeľ. Okrem neschopnosti niečo riadiť a robiť sa postupne začal meniť aj na pána Táraja. Táral a zahmlieval a mystifikoval,“ tvrdí Hosťovecká.echo adrotate_group(2);

Neskôr vraj dostali nového riaditeľa a na istú dobu sa všetko zlepšilo. Nakoniec sa však „pán Táraj“, ako ho Hosťovecká nazývala vrátil. Stal sa novým spolumajiteľom, ktorý podľa nej 213-tku za tri týždne pochoval. Televízia sa na svojom webe ani na sociálnej sieti zatiaľ k situácii nevyjadrila.

Riaditeľ stanice Jaroslav Jánošík sa však pre portál zive.sk vyjadril že televízia bude pokračovať vo vysielaní. Podľa neho bol iba problém s investorom a všetko bolo zle načasované. Svoje záväzky zamestnancom vraj postupne vyplácajú. Tvrdí, že stále majú dostatok pracovníkov na výrobu obsahu a v prípade potreby vytvoria nový tím. Obsah spoplatniť neplánuje, myslí si, že dokážu vyžiť i z reklamy. Divákom tak zostáva iba veriť, že 213-tka sa postaví na nohy a bude i naďalej ponúkať svoj obsah.

Zdroj: dalito.sk, zive.sk | Foto: flickr.com, Facebook

Lajknite si i24.sk na Facebooku: