Údaje o počte mŕtvych a zranených sa, bohužiaľ, stále zvyšujú. Tragédia si vyžiadala už 350 obetí a minimálne 5300 ľudí sa zranilo. Silné zemetrasenie zasiahlo v nedeľu 12.novembra večer.

Silné zemetrasenie zasiahlo pohraničné oblasti Iránu a Iraku v nedeľu 12.novembra večer. Informácie hovoria o minimálne 350 mŕtvych a 5300 zranených. Skoro všetky obete sú z Iránu. Zemetrasenie malo silu 7,2 stupňa Richterovej stupnice.

Približne 70-tisíc ľudí v Iráne prišlo o svoje domovy, informuje The Guardian. Najviac obetí pochádza z mesta Sarpoli Zaháb v Iráne, ktoré zemetrasenie postihlo najviac. Prišlo dokonca o svoju jedinú nemocnicu. Pod jej troskami zahynuli pacienti i nemocničný personál.echo adrotate_group(2);

V Iráne sú zemetrasenia pomerne časté, pretože sa rozkladá na viacerých hlavných zlomových líniách. V minulosti už zapríčinilo desaťtisíce obetí. V roku 1990 zomrelo pri otrasoch v blízkosti Kaspického mora 40-tisíc ľudí. V roku 2003 sa pri zemetrasení v provincii Kerpán našlo 26-tisíc mŕtvych ľudí.

Otriasalo sa i televízne štúdio

Zdroj: theguardian.com | Foto: Twitter | Video: Youtube, Twitter

Lajknite si i24.sk na Facebooku: