Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia (RAS) sa rozhodlo predať všetky tlačené tituly. Medzi nimi je aj najčítanejší slovenský denník. Okrem neho predáva i časopis Život, Evu a ostatné. Viaceré tituly odkúpilo vydavateľstvo News and Media Holding, ktoré spadá pod Pentu.

V slovenskom mediálnom svete došlo k zásadnej zmene. Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia (RAS) predáva všetky svoje tlačené tituly. Informáciu priniesol ako prvý portál omediach.com. Denník Nový Čas a Nový Čas nedeľa kupuje podnikateľ Anton Siekel. Patriť tak bude pod spoločnosť FPD Media. Tá vlastní napríklad Žilinský večerník či Break.

Ostatné tlačené tituly kupuje vydavateľstvo finančnej skupiny Penta News and Media Holding. Ide o magazíny Nový Čas pre ženy, Život ako aj mesačníky Nový Čas Krížovky, Nový Čas Bývanie, EVA, Madam EVA, GEO a AUTO BILD, spolu so všetkými ich online rozšíreniami.echo adrotate_group(2);

Ringier Axel Springer kúpilo naopak od News and Media Holding portál aktualne.sk, ktorý spojí so svojím spravodajským portálom aktuality.sk. Okrem toho kupujú i weby Autobazar.eu a Topreality.sk. Dôvodom týchto prekvapivých rozhodnutí je to, že RAS sa chce zbaviť všetkých tlačených magazínov a zamerať sa na online svet.

Uzavretie predaju magazínov sa očakáva v polovici roka 2018, informuje Ringier vo svojej tlačovej správe.

Zdroj: omediach.com, ringieraxelspringer.sk | Foto: Facebook

Lajknite si i24.sk na Facebooku: