Ilustračná foto

V stredu 27. februára došlo na jednej do základných škôl v Spišskej Novej Vsi k obrovskému nešťastiu. Podľa aktuálnych informácií mal chlapec vystreliť na svojho spolužiaka zo strelnej zbrane. 

Maloletý pacient podľa slov hovorkyne skupiny Falck, Katríny Načiniakovej bol so zranením hlavy prevezený po prvotnom ošetrení do miestnej nemocnice. Ako informovala i24.sk košická krajská policajná hovorkyňa, Lenka Ivanová, k úrazu došlo počas streleckého krúžku.

„Rozsah zranení v tejto chvíli nie je známy, poškodená osoba je však mimo ohrozenia života. Príslušníci Policajného zboru vec na mieste dokumentujú a vykonávajú potrebné úkony. Zároveň polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Bližšie informácie o prípade poskytneme hneď, ako to situácia dovolí,“ dopĺňa Ivanová.echo adrotate_group(2);

Žiak, ktorý bol postrelený sa už podľa informácií portálu tvnoviny.sk nachádza v detskej fakultnej nemocnici v Košiciach na oddelení ARO. V umelom spánku je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. „Podľa našich informácií lekári ešte v Spišskej Novej Vsi zistili, že 12-ročnému chlapcovi projektil uviazol v hlave. Spolužiak na neho vystrelil zo vzduchovej zbrane,“ píšu tvnoviny.sk.

Zdroj: tvnoviny.sk, KR PZ Košice | Ilustračná foto: depositphotos.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: