Ilustračná foto

Vo Veľkom Mlynárovom žľabe, v Bielovodskej doline došlo vo štvrtok 28. februára k veľkej tragédii. Podľa informácií mala na mieste, kde sa pohybovali dvaja horolezci spadnúť lavína. 

Posádka leteckých záchranárov okamžite vzlietla zo svojej základne a vrtuľníkom smerovala do Starého Smokovca, kde sa na palubu k leteckému záchranárskemu tímu pridal aj psovod Horskej záchrannej služby s lavínovým psom.

Obaja spolu s lekárom leteckých záchranárov boli z paluby vysadení priamo k jednému z horolezcov, ktorý bol čiastočne zasypaný. Žiaľ, strmým pádom utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a lekár mohol konštatovať už len úmrtie. Druhý horolezec nebol zasypaný, nachádzal sa však v náročnom exponovanom teréne.echo adrotate_group(2);

„Vzhľadom na pretrvávajúce nepriaznivé letové podmienky ho nebolo možné dosiahnuť leteckou technikou. Keďže bol bez zranení, dokázal dole žľabom zliezť samostatne k skupine záchranárov, s ktorými pokračoval až do Lysej Poľany. Záchranársky vrtuľník sa následne so svojou posádkou vrátil späť na svoju základňu,“ uviedla Zuzana Hopjaková z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE.

Zdroj: lzs.ate.sk, FB HZS | Foto: FB VZZS ATE

Lajknite si i24.sk na Facebooku: