Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II vzniesol obvinenie zo zločinu všeobecného ohrozenia v štádiu pokusu 28-ročnému Radoslavovi P. z okresu Poprad v súvislosti s incidentom, ku ktorému došlo počas uplynulého víkendu. i24.sk o tom informoval Michal Szeiff z KR PZ v Bratislave.
Podľa doterajších informácií si obvinený muž v sobotu 2. februára, krátko pred 19.00 h
zakúpil vo vnútorných priestoroch jednej z čerpacích staníc v druhom Bratislavskom okrese cigarety a zapaľovač.
Muž vyšiel z predajne, pristúpil k stojanu z ktorého vytiahol tankovaciu pištoľ a začal polievať s benzínom samotný stojan ako aj jeho bezprostredné okolie. Následne vytiahol zakúpený zapaľovač a pokúsil sa vyliaty benzín zapáliť, čo sa mu však nepodarilo.echo adrotate_group(2);
„Týmto mimoriadne nebezpečným konaním vystavil ľudí do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví ako aj spôsobeniu poškodenia majetku veľkého rozsahu,“ uviedol Szeiff. Na miesto sa v krátkom čase dostavila hliadka Policajného zboru, ktorá mužovi v ďalšom konaní zabránila a obmedzila ho v súlade so zákonom na osobnej slobode.
„Muž bol eskortovaný na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny hrozí za takéto konanie v súlade so zákonom trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov,“ doplnil hovorca KR PZ v Bratislave, Michal Szeiff.
Zdroj: KR PZ Bratislava | Ilustračná foto: FB PZ SR