V pondelok 10. decembra vo večerných hodinách zasahovali policajti v meste Tornaľa. Pri zásahu zadržali 44-ročného muža z Tornale. O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici, Petra Kováčiková.

Polícia mala podľa slov hovorkyne podozrenie, že ide o muža, ktorý sa počas minulého týždňa (5. decembra) dopustil ozbrojenej lúpeže v herni na Štúrovej ulici v Tornali. Vtedy, krátko pred polnocou vošiel maskovaný so zbraňou v ruke do herne, pričom od zamestnankyne aj pod hrozbou použitia zbrane požadoval peniaze. Následne bankovky z pultu zobral a z miesta ušiel.

echo adrotate_group(2);

 

„Od tej doby polícia v Banskobystrickom kraji na stotožnení osoby páchateľa intenzívne
pracovala. V krátkom čase sa nám páchateľa podarilo stotožniť a zabrániť tak aj ďalšiemu páchaniu trestnej činnosti,“ uviedla Kováčiková.

V pondelok 10. decembra tak bola vykonaná prehliadka bytových priestorov, ako aj prehliadka motorového vozidla. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Revúcej v utorok 11. decembra vzniesol 44-ročnému mužovi obvinenie za zločin lúpeže spáchaný závažnejším spôsobom konania.

„Počas vyšetrovania bolo zistené, že obvinený má na svedomí aj lúpežné prepadnutie čerpacej stanice v Jesenskom, ku ktorému došlo dňa 2. decembra krátko pred 16.00 hod. na Sobotskej ulici, kde na pracovníčku taktiež mieril zbraňou a požadoval od nej peniaze. Zo strany vyšetrovateľa bol podaný aj podnet na jeho väzobné stíhanie,“ doplnila Petra Kováčiková z KR PZ v Banskej Bystrici.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica | Foto: KR PZ Banská Bystrica, FB Polícia Slovenskej republiky

Lajknite si i24.sk na Facebooku: