Ilustračná foto

V piatok 5. júla popoludní bol prostredníctvom tiesňovej linky „112“ nahlásený pád turistu z TZCH vedúceho z Poľského hrebeňa na Východnú Vysokú. Muž (32) slovenskej národnosti pri cca 30 metrovom páde strmým skalným terénom smerom do Velickej doliny utrpel mnohopočetné odreniny a sečné poranenia.

Podľa informácií Horskej záchrannej služby bola o súčinnosť požiadaná Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS) z Popradu, ktorej posádka z heliportu v Starom Smokovci vyzdvihla na palubu vrtuľníka záchranára HZS a spoločne smerovali do Velickej doliny.

„Lekárka VZZS bola vysadená na Guľatom kopci a vrtuľník smeroval na miesto nehody, kde bol vysadený horský záchranár. Turistu po vyšetrení pripravil na transport a následne boli obaja pomocou palubného žeriava evakuovaný z terénu,“ uvádza Horská záchranná služba.echo adrotate_group(2);

Pri následnom medzipristátí na Guľatom kopci bol pacient so záchranárom HZS a lekárkou VZZS naložený na palubu vrtuľníka VZZS a transportovaný na heliport v Starom Smokovci. „Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti lekárkou VZZS bol posádkou VZZS prepravený do nemocnice v Poprade,“ uvádza hzs.sk.

Zdroj: hzs.sk  | Ilustračná foto: FB VZZS ATE

Lajknite si i24.sk na Facebooku: