Ilustračná foto

Piatok 26. apríl prinesie na územie Slovenska najskôr mimoriadne teplé počasie. Meteorológovia však počas popoludňajších hodín a v noci očakávajú búrky. Najintenzívnejšie však budú práve popoludní.

Ako informuje portál imeteo.sk, pred studeným frontom, ktorý už začína ovplyvňovať počasie v strednej Európe k nám v piatok 26. apríla vyvrcholí prílev mimoriadne teplého vzduchu. Priniesť by mal teploty až na úrovni +30 °C. 

Šancou pre búrky je vzduch, ktorý sa bude labilizovať. Tie sa začnú tvoriť v piatok 26. apríla popoludní vo východnej polovici Maďarska. Postupovať budú smerom k sevrovýchodu.echo adrotate_group(2);

„Podmienky sú vhodné na to, aby sa tvorili samostatné búrkové bunky, ktoré budú výrazné a môžu prerásť až do supercelárnych búrok. Veľmi vysoká pravdepodobnosť superciel je dnes na severovýchode Maďarska, no pohyblivá bunka môže doraziť aj nad naše územie. Najohrozenejšie sú okresy Trebišov, Michalovce, či Sobrance, kde sa pri takýchto podmienkach zvyčajne vyskytujú silné búrky,“ uvádza imeteo.sk.

Popoludní treba búrky očakávať výlučne na východnom Slovensku, avšak v noci sa môžu vyskytnúť aj na západe. Priniesť by ich tu mohol studený front.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: