Ilustračná foto

Na našom území panuje momentálne extrémne sucho. Zrážky, ktoré sa objavili počas uplynulých dní boli veľmi slabé s nízkymi úhrnmi. Už počas nastávajúceho víkendu však dôjde k zmene, kedy k nám dorazí zvlnený studený front. Práve ten prinesie plošnejšie a intenzívnejšie zrážky. 

Predtým však na našom území vyvrcholia posledné dni pracovného týždňa mimoriadne vysokými teplotami. Siahať by mali až k +30 °C.

Čo prinesie front?

Podľa aktuálnych informácií meteorológov by mal studený front doraziť od západu v noci z piatku na sobotu 27. apríla. Nad našim územím sa začne vlniť, prinesie viac zrážok a postupovať bude pomalšie.echo adrotate_group(2);

„Rozpoloženie zrážok je zatiaľ otázne a bude sa meniť aj naďalej. Pri zvlnených studených frontoch majú totiž modely s lokalizáciou extrémov zrážok. Zatiaľ čo s určitosťou nevieme povedať kde najviac naprší, vieme že zrážky budú celoplošné a aj intenzívne,“ uvádza imeteo.sk.

So zrážkami dorazí aj ochladenie

Kým v piatok 26. apríla bude na našom území mimoriadne až extrémne teplo s teplotami od +22 do +29 °C, v sobotu 27. apríla to bude od +13 do +18 °C, pričom najteplejšie bude na východe Slovenska. „Za jeden deň sa tak najmä na strednom a západnom Slovensku ochladí o 10 až 15 °C,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: