Ilustračná foto

Policajti odboru železničnej polície vyšetrujú okolnosti tragickej udalosti, ku ktorej došlo v stredu 6. marca, krátko po 10.00 h v blízkosti železničnej zastávky Bratislava – Vinohrady v smere do Budapešti.

Ako uviedla pre i24.sk Lucia Mihalíková z KR PZ v Bratislave, podľa doterajších informácií rušňovodič Eurocity vlaku pri prechádzaní uvedeného úseku spozoroval osobu mužského pohlavia, ktorá náhle vstúpila do koľajiska.

Rušňovodič stretu vlaku s mužom nedokázal zabrániť aj napriek tomu, že bezodkladne použil výstražné znamenie a rýchlobrzdu. „Muž doposiaľ nezistenej totožnosti utrpel stretom s vlakom zranenia nezlučiteľné so životom. Totožnosť muža policajti v súčasnosti zisťujú,“ informovala Mihalíková. Ďalšie okolnosti prípadu sú podľa jej slov v súčasnosti predmetom vyšetrovania.echo adrotate_group(2);

„Železničná doprava v uvedenom úseku je od 10.10 hod vylúčená a železničná doprava je vedená cez železničnú stanicu Bratislava – Východ. Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ doplnila bratislavská krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Bratislava | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: