Ilustračná foto

Po skutočne teplom víkende došlo na prelome týždňov k zrážkam, ktoré priniesli na severozápadnú časť nášho územia i sneženie. Nezavíta k nám totižto ani počas najbližších dní, nakoľko počasie bude stabilné. 

Ako informuje portál imeteo.sk, počasie v našej oblasti bude počas nastávajúcich dní ovplyvňovať tlaková výš. Práve tá sa bude priamo cez naše územie presúvať smerom na východ ďalej nad Ukrajinu.

A práve prítomnosť tejto tlakovej výše poukazuje na skutočnosť, že na našom území bude prevládať stabilné počasie. Meteorológovia však informujú, že súčasne bude aj teplo a to predovšetkým v druhej polovici týždňa. Dôvodom je, že naše územie sa bude nachádzať na zadnej strane spomínanej tlakovej výše.echo adrotate_group(2);

„Denné teploty by sa v prvej polovici týždňa mali pohybovať od -1 °C na severe po +5 °C na juhu nášho územia. V priebehu druhej polovice týždňa sa bude postupne otepľovať na +3 až +9 °C. V porovnaní s dlhodobým normálom nás čakajú teplotne nadpriemerné dni. Priemerné popoludňajšie teploty by sa mali pohybovať zhruba o 5 °C nad hranicou dlhodobého normálu,“ uvádza imeteo.sk.

Takéto stabilné počasie by u nás podľa aktuálneho vývoja malo vydržať až do konca tohto týždňa. Zmena by mala nastať až začiatkom budúceho týždňa, kedy by mal postúpiť ďalší front.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, pixabay ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: