Ilustračná foto

POZOR! Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje prostredníctvom svojej oficiálnej stránky na vietor. V niektorých krajov platí dokonca výstraha 2. stupňa. 

Vietor potrápi v stredu 6. marca takmer všetky kraje nášho územia. Výnimkou bude Košický kraj, pre ktorý nie sú vydané žiadne výstrahy.

STREDA 6. MARCA

Počas tohto dňa platí výstraha 1. stupňa pred vetrom v Bratislavskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Nitrianskom, Trnavskom, Prešovskom a Žilinskom kraji.echo adrotate_group(2);

V uvedených okresoch sa podľa SHMÚ očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 21 m/s (65 – 75 km/h) a priemernú rýchlosť 12 – 15 m/s (45 – 55 km/h).

Výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách platí v Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

V uvedených okresoch sa podľa SHMÚ na horách V POLOHÁCH NAD CCA 1500 M N. M. MIESTAMI očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 38 – 44 m/s (135 – 160 km/h).

zdroj: shmu.sk

ŠTVRTOK 7. MARCA

Aj počas tohto dňa platia uvedené výstrahy 1. stupňa pred vetrom v Bratislavskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Nitrianskom, Trnavskom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách platí naďalej v Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

zdroj: shmu.sk

Zdroj: shmu.sk | Foto: shmu.sk, depositphotos.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: