Ilustračná foto

Policajti odboru železničnej polície vyšetrujú okolnosti dvoch tragických udalostí, ku ktorým došlo v nedeľu 14. apríla vo vlakovom koľajisku v Seneckom a Malackom okrese. i24.sk o tom informovala Lucia Mihalíková z KR PZ v Bratislave. 

K prvej tragickej udalosti došlo krátko po 02.00 h v blízkosti železničného priecestia v obci Ivanka pri Dunaji. Podľa doterajších informácií došlo v uvedenom úseku k stretu nákladného vlaku s osobou mužského pohlavia.

Rušňovodič stretu vlaku s mužom nedokázal zabrániť aj napriek tomu, že bezodkladne použil výstražné znamenie a rýchlobrzdu. „Muž doposiaľ nezistenej totožnosti utrpel stretom s vlakom zranenia nezlučiteľné so životom. Totožnosť muža policajti v súčasnosti zisťujú,“ uviedla Mihaliková.echo adrotate_group(2);

K druhému stretu nákladného vlaku s osobou došlo krátko pred 10.00 h v Plaveckom Štvrtku. „Osoba následkom zranení na mieste podľahla,“ doplnila bratislavská krajská policajná hovorkyňa pre i24.sk.

„Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave začal v obidvoch prípadoch trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Bližšie okolnosti týchto udalostí sú predmetom vyšetrovania,“ informovala Mihaliková.

Zdroj: KR PZ Bratislava | Ilustračná foto: YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: