Ilustračná foto

Počas noci z piatka na sobotu 9. novembra dorazí na naše územie zvlnený studený front. Ten prinesie na mnohé miesta dážď a výdatné zrážky očakávajú meteorológovia taktiež na viacerých miestach. 

Studený front spojený s tlakovou nížou so stredom nad česko-poľskom pohraničí začne nad naše územie postupovať počas nočných hodín od západu. Vlniť sa bude nad našim územím.

„Už v prvej polovici noci by mala nad západnú polovicu Slovenska od juhu doraziť oblačnosť spojená s frontom. Postupne sa na viacerých miestach rozprší, pričom zrážky budú aj výdatné,“ uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Ako ďalej informujú meteorológovia, v dopoludňajších hodinách sa rozprší v západnej polovici Slovenska. Zrážky budú aj intenzívne, pretrvávať by mali až do večerných hodín, popoludní budú od juhu ustávať. Počas večerných hodín sa zrážkové pásmo presunie ďalej na východ, kde by malo pršať najmä večer a počas noci na nedeľu 10. novembra.

Počas nedele 10. novembra dopoludnia dorazí na naše územie ďalšie výrazné pásmo zrážok, ktoré by malo zasiahnuť východnú polovicu územia. Západ by mal byť počas druhej polovice víkendu polooblačný.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: