Ilustračná foto

Neznámy muž mal podľa Eleny Antalovej z KR PZ v Trenčíne okradnúť starčeka ešte uplynulú stredu 31. júla popoludní, keď zavolal na mobilný telefón 87-ročnému starčekovi z Trenčína a predstavil sa ako jeho vnuk Radko.

Podľa slov hovorkyne povedal, že potrebuje veľmi súrne pomoc pre kolegu a musí zohnať 15.000 €. Starček mužovi povedal, že toľko peňazí doma nemá. Nato ho neznámy vyzval, aby šiel do banky a peniaze vybral. Starček mysliac si že, pomáha vnukovi, ktorý súrne potrebuje peniaze, šiel do blízkej banky požadovanú hotovosť vybrať.

Na Partizánskej ulici v Trenčíne, v blízkosti poisťovne sa stretol s mužom, ktorému peniaze, svoje celoživotné úspory odovzdal. Neskôr, na návšteve u svojej dcéry starček zistil, že žiaľ naletel šikovnému podvodníkovi. Vnuk žiadne peniaze od svojho dedka nežiadal a starký si
neoveril, či ho naozaj telefonicky kontaktoval jeho vnuk Radko.echo adrotate_group(2);

„Podvodníci využívajú a zneužívajú dôverčivosť starších ľudí, aby ich pripravili o ťažko našetrené peniažky. Odporúčame nie len seniorom aby nedávali peniaze osobám, ktoré ich pod zámienkou rôznych emotívnych príbehov oslovia a podvodom sa ich snažia pripraviť o úspory. Polícia radí, aby poškodení ihneď kontaktovali políciu na  bezplatnom telefónom čísle 158. Taktiež radíme, aby si  ihneď overili u svojho príbuzného či pomoc naozaj potrebuje a či nebolo zneužité jeho meno,“ uviedla Antalová pre i24.sk.

Popis muža, ktorý prevzal peniaze

Neznámy muž je asi 170 cm vysoký, štíhlej postavy. Mal plnšiu tvár a krátke svetlohnedé vlasy. Oblečené mal biele tričko a tmavé nohavice. Predstavil sa ako Kováčik. Podozrivý muž následne nastúpil do vozidla bielej farby.

„Ak ste si dňa 31. júla popoludní všimli muža zodpovedajúceho popisu v blízkosti poisťovne na Partizánskej ulici v Trenčíne kontaktujte políciu. Akékoľvek informácie nám môžu pomôcť k vypátraniu človeka, ktorý zneužil dôverčivosť 87-ročného starčeka a pripravil ho o peniaze,“ doplnila trenčianska krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Ilustarčná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: