Ilustračná foto

Vodiči, pozor! V pondelok 27. mája bude v Trnavskom kraji prebiehať policajná akcia, o ktorej informovala i24.sk trnavská krajská policajná hovorkyňa, Martina Kredatusová. 

Podľa jej slov budú hliadky dopravnej, poriadkovej a železničnej  polície vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke v okresoch Senica, Skalica, Hlohovec, Piešťany a Trnava.

Zamerajú sa na spôsob jazdy nielen vodičov motorových vozidiel, ale aj motocyklov, na  dodržiavanie rýchlosti, zákaz požívania alkoholických nápojov, telefonovanie za volantom a na cyklistov a chodcov.echo adrotate_group(2);

„Vodičom odporúčame, aby dodržiavali predpisy,  jazdili bezpečne, na jazdu sa riadne sústredili a dbali na zvýšenú ohľaduplnosť voči cyklistom a chodcom. Cyklistom a chodcom pripomíname, že aj oni sú riadnymi účastníkmi cestnej premávky, povinnosť dodržiavať dopravné predpisy platí rovnako aj pre nich. Navyše sú najzraniteľnejší a polícia bude na cestách aj pre ich zvýšenú bezpečnosť,“ uviedla Kredatusová pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Trnava | Ilustračná foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: