Ilustračná foto

V sobotu 30. marca pristihli policajné hliadky v Nitrianskom kraji viacerých vodičov pod vplyvom alkoholu. i24.sk o tom informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa, Renáta Čuháková. 

Podľa jej slov, krátko po 09.00 h došlo na parkovisku v Nových Zámkoch k dopravnej nehode. kde 55- ročný vodič Peugeotu Boxer pravdepodobne nevenoval dostatočnú pozornosť riadeniu vozidla a zozadu narazil do Peugeotu 406. „Pri preverovaní okolností dopravnej zrážky bol vodič Peugeotu Boxer podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Hodnota alkoholu v jeho dychu sa vyšplhala na 0,96 mg/l, čo je v prepočte 2,00 promile,“ uviedla Čuháková.

echo adrotate_group(2);

O 9.30 h skončil v rukách polície ďalší previnilec. Po Mládežníckej ulici v Leviciach prechádzal 42-ročný vodič na Peugeote 806. „Muž bol policajnou hliadkou zastavený a pri kontrole podrobený dychovej skúške. Jej výsledok – 1,17 mg alkoholu na liter vydýchnutého vzduchu ( 2,44 promile), informovala hovorkyňa.

V Levickej časti Kalinčiakovo kontrolovala policajná hliadka o druhej popoludní vodiča Babety. „33-ročný muž nafúkal 0,72 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,5 promile,“ doplnila Čuháková.

Príslušníci nitrianskej Policajnej motorizovanej jednotky v podvečer kontrolovali v nitrianskej časti Drážovce 35-ročného vodiča Fordu Mustang. „V jeho dychu prístroj nameral 0,68 mg alkoholu na liter vydýchnutého vzduchu, čo je v prepočte 1,42 promile,“ uviedla pre i24.sk policajná hovorkyňa.

Pozornosť policajne hliadky medzi Kamenínom a Malou nad Hronom upútal vodič Fiatu Palio. Jeho vodič si totiž o deviatej večer nezapol pri jazde žiadne svetlá. „Pri kontrole policajti zistili, že v dychu vodiča je 1,17 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 2,44 promile,“ doplnila na záver Renáta Čuháková z KR PZ v Nitre.

Všetci vodiči boli obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny hrozí za tento prečin trest odňatia slobody na jeden rok.

Zdroj: KR PZ Nitra | Foto: KR PZ Nitra, ilustračná foto pixabay

Lajknite si i24.sk na Facebooku: