Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Bánoviec nad Bebravou začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecné ohrozenie. Dňa 26. februára v presne nezistenom čase od 1.00 h v areáli bývalého závodu Preglejka na Trenčianskej ceste v Bánovciach nad Bebravou z nedbanlivosti zapríčinil požiar.

V objekte Preglejky majú prenajatú plochu viaceré spoločnosti a taktiež aj fyzické osoby. Požiar sa po strešnej krytine rozšíril po celom objekte, následkom čoho došlo k zhoreniu strechy na celom objekte Preglejky a v prenajatých priestoroch zhoreli rôzne zariadenia, stroje, motorové vozidlá a rôzny materiál. Škoda ktorá bola spôsobená požiarom bola predbežne vyčíslená na asi 400.000 €.

echo adrotate_group(2);

Polícia žiada občanov, ktorým sa podarilo na video zachytiť požiar v jeho počiatočnej fáze, aby jej tieto zábery poskytli. Požiar bol oznámený v utorok, hodinu po pol noci dňa 26. februára o 01.05 h a v tom čase už bol značne rozšírený (plamene šľahali do výšky 5 až 6 m).

„V prípade, že disponujete požadovaným videom alebo inými zábermi z požiaru, keď bol v počiatočnej fáze horenia, oznámte nám to na známom tel. čísle 158, prípadne elektronicky na mailovú adresu [email protected],“ uviedla trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Zdroj: KR PZ Trečín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: