Ilustračná foto

Policajti zachraňovali počas jedného mesiaca v tom istom kraji tri ľudské životy. Všetky prípady sa totižto udiali počas januára v Nitrianskom kraji. O udalostiach informovala Polícia Slovenskej republiky prostredníctvom sociálnej siete.

V prvom prípade vyslal operačný dôstojník policajnú hliadku za účelom preverenia oznámenia o tom, že v jednej z bytoviek v Nitre sedí na parapetnej doske okna na treťom poschodí žena. Zjavne rozrušená pani kričala, že skočí dole. Policajti s ňou nadviazali rozhovor, počas ktorého sa im ju podarilo zachytiť a vtiahnuť z okna do bytu. Žena bola prevezená do nemocnice.

echo adrotate_group(2);

Druhý prípad sa stal v okrese Nové Zámky. Policajti z Obvodného oddelenia PZ Šurany dostali oznámenie, že na koľajniciach leží muž. Policajtom povedal, že čaká na prichádzajúci vlak, že je zúfalý a nechce sa mu žiť. Policajná hliadka muža odovzdala do rúk záchranárom.

V treťom prípade počas nočných hodín policajti v Nitre pátrali po mužovi, ktorý svojim príbuzným oznámil, že chce ukončiť svoj život. Po dôkladnom prepátraní okolia našli muža ako visí priviazaný o konár stromu. Okamžite mu poskytli prvú pomoc a až do príchodu záchranárov s ním komunikovali. Muž bol prevezený do nemocnice.

„Samovražda nikdy nevyrieši žiadne problémy. Vždy sa obráťte na svojich rodičov, súrodencov, učiteľov, kamarátov… Každý má niekedy ťažké obdobie a potrebuje pomoc. Môžete sa obrátiť aj na linky 116 111 a 055/ 622 2323,“ vyzýva polícia.

Zdroj: FB PZ SR | Foto: FB PZ SR | Ilustračná foto: YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: