Ilustračná foto

K mimoriadne brutálnemu zločinu došlo počas uplynulého víkendu, v sobotu 10. augusta podvečer v obci Poriadie (okres Myjava). i24.sk o tom informovala Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne. 

Podľa doterajších zistení, 35-ročný Štefan mal prísť slušne upozorniť 65-ročného Jána z Myjavy, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu, aby stíšil hlasno hrajúcu hudbu. Ten však na mladého muža pravdepodobne v blízkosti prístrešku zaútočil oceľovou rúrou a opakovane ho mal udierať do oblasti hlavy.

Ako uviedla hovorkyňa, v dôsledku úderov utrpel Štefan poranenie hlavy. Následne mal agresívny dôchodca priviazať nohy zraneného muža o svoje vozidlo. V ďalšom konaní sa mu pokúšala zabrániť kamarátka zraneného muža spolu s ďalším susedom. Ale agresívny muž začal ohrozovať aj ich kovovou mačetou. Tí, keď sa im podarilo ujsť privolali políciu.echo adrotate_group(2);

Medzitým však mal 65 ročný Ján jazdiť s vozidlom asi kilometer po lesnej ceste, pričom počas celej doby mal za autom upínacím popruhom pripevnené Štefanove telo. Potom mal s vozidlom zastaviť a uvoľniť popruh, za ktorý ťahal Štefanove telo. Telo nebohého mal odhodiť v močarine a z miesta odísť.

„Krajský policajný vyšetrovateľ z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinil 65-ročného Jána. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bude spracovaný podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby,“ uviedla Antalová pre i24.sk.

Policajti, na základe príkazu Okresného súdu v Trenčíne vykonali domovú prehliadku u obvineného, pri ktorej našli a následne v zmysle zákona zaistili nelegálne držané zbrane.

„Aj v tejto veci vyšetrovateľ KR PZ v Trenčíne začal trestné stíhanie, a to za zločin nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami. Za obzvlášť závažný zločin vraždy hrozí Jánovi trest odňatia slobody na 15-20 rokov,“ doplnila trenčianska krajská policajná hovorkyňa pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín, ilustračná YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: